+370 700 11 220

© 2023 Idėjatauragei.lt. Visos teisės saugomos

Aktyvus laisvalaikis ant smėlio prie upės Jūra

Mažos apimties projektas mieste

Projekto vieta

Tilžės g. 3A, Tauragė (prie jau esamų Tauragės tinklinio „Šilas“ aikštynų prie Jūros upės užtvankos)

Projekto tikslas

Asociacija Tauragės sporto klubas „Šilas“ planuojama spręsti ir jau eilę metų sprendžia pagrindinę problema: nepakankamas mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo iki 29 m. fizinis aktyvumas. Tikslas papildomai įrengti 600 kvadratinių metrų smėlio aikštelę, prie jau esančių sutvarkytų ir prižiūrimų 2000 kvadratinių metrų smėlio aikštelių, kuriose šiltuoju metų laiku yra aktyviai žaidžiamas paplūdimio tinklinis ir paplūdimio tenisas. Sparčiai Tauragėje populiarėjantis paplūdimio tinklinis įvairaus vaikų ir suaugusių žmonių tarpe, rodo trūkumą aikštelių plotą patogioje Tauragės miesto vietoje. Man asmeniškai, kaip vaikų tinklinio treneriui ir sporto klubas „Šilas“ nariui, malonu, kad klubas teikia visapusišką pagalbą ugdant jaunimą, motyvuojant jį sportuoti, priima į savo sukurtas aikšteles, tačiau vietos visiems itin patogioje vietoje yra per mažai, o norinčių žaisti tinklinį vasarą tik didėja.

 Kokybiška bei įvairi sporto infrastruktūra yra sutelkta dideliuose miestuose, todėl regionuose gyvenantys vaikai ir jaunimas turi ženkliai prastesnes galimybes pasirinkti įdomų ir aktyvų laisvalaikį, kas skatintų jų fizinį aktyvumą. Vietos lygiu (šio projekto atveju Tauragė) ši problema yra ypač opi. Pareiškėjas pasiūlydamas vaikams ir jaunimui reguliarias paplūdimio tinklinio treniruotes kaip vieną iš aktyvių laiko praleidimų būdų, prisidės prie Tauragės rajono vaikų ir jaunimo reguliaraus fizinio aktyvumo skatinimo bei sporto infrastruktūros didinimo. Atsižvelgdama į šios problemos svarbą ir prisiimdama atsakomybę, Asociacija Tauragės rajono sporto klubas „Šilas“ nuolat stengiasi sudaryti sąlygas sportuoti vaikams, jaunimui ir kitiems miesto bei rajono gyventojams.

Projekto nauda

Atvirų bendruomeninių erdvių, esančių arti žmogaus, panaudojimas fizinio aktyvumo didinimui, siekiant fizinio aktyvumo veiklas priartinti prie žmogaus kasdieninio gyvenimo. Vaikai ir jaunimas turės galimybę nuolatos sportuoti vienoje vietoje visų pirma ne tik paplūdimio tinklinį, bet  ir rankinį, futbolą ar mėgautis vandens gaiva upėje Jūra. Taip pat aikštelėse su jau esamomis aikštelėmis bus galima organizuoti ne tik tinklinio mėgėjų bet ir Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatų etapus. Organizuoti vaikų tinklinio stovyklas ne tik Tauragės gyventojams, bet ir kitiems Lietuvos gyventojams. Bus galima organizuoti ir kitus bendruomeninius renginius arba naudotis aikštelėmis kaip poilsio, paplūdimio vieta. Naujai įrengta erdvė būtų multifunkcinė, kurią būtų galima pritaikyti įvairiems renginiams.

Projekto rezultatai užtikrins projekto tęstinumą bei naudos gavėjai juos naudos projektui pasibaigus. Kadangi projekto tikslas – skatinti mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, kaip laisvalaikio formą pasirenkant aktyvias veiklas. Bendras siekiamas projekto rezultatas – išaugęs mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo fizinis aktyvumas laisvalaikiu. Tarpinis projekto rezultatas – įsigyta kokybiška sporto įranga ir inventorius. Minėti projekto rezultatai užtikrins projekto tęstinumą, nes: a) projekto metu įsigyta įranga ir inventorius ir toliau bus naudojami mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo skatinimui laisvalaikiu, sporto renginių bei varžybų organizavimui. Projekto dalyviai galės ir toliau naudotis projekto įranga ir inventoriumi ir po projekto pabaigos. Po projekto įgyvendinimo laikotarpio asociacija tęs pradėtas veiklas ir įranga tarnaus eilę metų, bus rengiamos reguliarios treniruotės, organizuojamos varžybos ir kasmetinės stovyklos vaikams ir jaunimui. b) sėkmingai vykdyti užsiėmimai skatins mokyklinio amžiaus vaikus ir jaunimą toliau būti fiziškai aktyviems laisvalaikiu bei į tokias veiklas įtraukti ir savo aplinkoje esančius bendraamžius. Taip bus užtikrintas teigiamos fizinio aktyvumo patirties perdavimas bei skleidimas. Naudos gavėjai (dalyviai) po projekto įgyvendinimo naudos įgautus projekto rezultatus, kadangi bus įgiję paplūdimio tinklinio įgūdžių bei žinių apie šią sporto šaką, bus išaugusi jų motyvacija laisvalaikiu praktikuoti fizinio aktyvumo veiklas, jie bu įgiję vertingų žinių apie sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo naudą. Šiuos įgūdžius naudos gavėjai (dalyviai) ir toliau naudos savo kasdieniame gyvenime bei bus išvardintų sričių ambasadoriai arba sieks tapti šios šakos profesionalais. Naudos gavėjai (projekto vykdytojo organizacija) po projekto įgyvendinimo naudos įgytas kompetencijas bei žinias savo tolimesnėje veikloje. Jos sudarys sąlygas projekto vykdytojo organizacijai ateityje įgyvendinti panašius projektus. Naudos gavėjai (treneriai) po projekto įgyvendinimo naudos įgytas kompetencijas bei žinias savo tolimesnėje veikloje. Teigiama patirtis skatins juos ir toliau dalyvauti panašiuose projektuose, kas didins tokių projektų efektą bei pridėtinę vertę.

Vieta žemėlapyje