+370 700 11 220

© 2023 Idėjatauragei.lt. Visos teisės saugomos

Eičių parko pritaikymas viešiesiems poreikiams

Mažos vertės projektas rajone

Projekto vieta

Eičių kaimo parkas

Projekto tikslas

Projekto tikslas – Įveiklinti ir pritaikyti Eičių parko erdvę vietos gyventojų poreikiams.

Tikslinė grupė – visi Eičių kaimo gyventojai ir atvykstantys svečiai.

Sprendžiamos problemos:

Eičių kaime didelė dalis renginių šiltuoju metų laiku vyksta lauke, bet nėra tam skirtų ir pritaikytų erdvių, suformuotos infrastruktūros. Tragiška mokyklos kiemo būklė mažina renginių patrauklumą ir lankomumą. Nėra galimybės pakviesti atlikėjų, nes neturime scenos.

Parkas. Eičių kaime turime gražų 1,6 ha neįveiklintą žaliąją erdvę, kurioje galėtume įrengti parką ir jį pritaikyti viešiesiems poreikiams. Šią erdvę jau 2 metus prižiūri ir puoselėja Eičių bendruomenės nariai. Iš projekto lėšų norėtume įsigyti priemones šiai erdvei įveiklinti. Pikniko dvipusiai suoliukai su stalais ir stacionariomis  grilinėmis šalia, bei sūpynių žiedas pritaikytas suaugusiųjų žmonių, senjorų, šeimų grupėms ir jų susibūrimams gryname ore. Medinė scena 5×6 m su sandeliavimo  patalpomis 2×6 m scenos nugarinėje dalyje, būtų renginių erdvės įkūrimui parko žaliojoje erdvėje. Sklypas priklauso Tauragės r. savivaldybei (unik. nr.  440032152184).

Tvenkinys. Eičių kaime, kuris yra nutolęs nuo Tauragės miesto ir jame sukurtų vandens parkų, pliažų bei vandens pramogų, kaimo gyventojai patiria skaudžią atskirtį neturėdami kaimo teritorijoje vandens telkinio. Eičių gyventojai jau daugelį metų puoselėja viltį, kad kur nors kaimo teritorijoje atsiras vandens telkinys, pritaikytas tiek suaugusiems, tiek vaikams. Tikslas yra patenkinti šiuos poreikius vietoje, nes artimiausi vandens telkiniai yra nutolę 10 km, 15 km, 20 km atstumais nuo Eičių kaimo. Vaikai, ypač iš daugiavaikių šeimų, senjorai, neturi finansinių ir techninių galimybių nuvykti iki kitų vandens telkinių. Atsiradęs tvenkinys didintų vietos gyventojų fizinį aktyvumą, sveiką laisvalaikio praleidimą, vietovės patrauklumą, turistinį lankomumą. (siūlomas tvenkinio sklypas yra valstybinis, šalia parko žaliosios erdvės).

Projekto nauda

Eičiai  yra periferinis Tauragės rajono kaimas, nutolęs nuo Tauragės miesto, kuris atgauna savo gyvybingumą Eičių bendruomenės iniciatyvų veiklų ir Tauragės r. savivaldybės programų dėka. Numatomi projekto rezultatai yra Eičių kaimo gyventojų ir jo svečių poreikių patenkinimo sprendimas, didinant kaimo patrauklumą ir gyvybingumą. Mažinti kaimo gyventojų atskirtį ir gerinti jų socialinį bendravimą naujose, patraukliose žaliosiose erdvėse. Patrauklus Eičių kaimas turi potencialą pritraukti pravažiuojančius turistus, garsinti ir reprezentuoti Tauragės r. savivaldybės iniciatyvų poveikį rajono kaimams bei gyventojams.

Vieta žemėlapyje