+370 700 11 220

© 2023 Idėjatauragei.lt. Visos teisės saugomos

Kupolas – edukacijų ir kamerinių renginių erdvė Kartų parke

Mažos apimties projektas mieste

Projekto vieta

Kartų parkas

Projekto tikslas

Pagrindinės projekto veiklos – Tauragės kartų parke pastatyti kokybišką medinį kupolą su grindiniu ir greta jo (arba kupolo viduje) įrengti mini išmaniąją paslaugų stotelę, kuri užtikrintų kupolo elektros energijos USB lizdą, maitinimą saulės energija.

Projekto tikslas – padidinti kultūros produktų prieinamumą regione, gerinti socialinę gyvenamąją aplinką, viešąją infrastruktūrą ir užtikrinti gyventojų užimtumą viename iš miesto rajonų. Išnaudojant naujos patrauklios miesto erdvės infrastruktūrą sukurti sąlygas organizuoti nedidelius kultūrinius ir edukacinius renginius gryname ore. Sudaryti sąlygas elektroninių mobilių prietaisų (kompiuterių, garso kolonėlių ir kt.) panaudojimą renginių (ne tik) metu įrengiant išmaniąją mini paslaugų stotelę.

Tikslinė grupė – visi Tauragės gyventojai. Sukurta infrastruktūra universaliai pritaikoma bet kokiai tikslinei grupei skirtus renginius.

Sprendžiama problema – įvairiapusis erdvės išpildymas, moksleivių užimtumo vasaros atostogų metu užtikrinimas, kultūros renginių prieinamumas senjorams. Kartų parkas –  tai puikiai sutvarkyta miesto miegamojo rajono traukos vieta, kurioje laisvalaikį leidžia visų kartų atstovai. Joje esanti infrastruktūra tinkanti pasivaikščiojimams, žaidimams, sportui. Pastaraisiais metais, sutvarkius ir pagerinus infrastruktūrą, ši vieta tapo patraukli kultūriniams renginiams vykdyti, tačiau trūksta elektros tiekimo ir pastogės jiems įgyvendinti.

Projekto nauda

Kupolu pagal poreikį galėtų naudotis visos Tauragės kultūros ir švietimo įstaigos, jaunimo ir kt. nevyriausybinės organizacijos. Jame galėtų vykti nedideli renginiai ir edukacinės veiklos. Kupolas prailgintų tokių renginių organizavimo galimybes pavasarį ir rudenį, tai galėtų būti apsauga nuo lietaus ir vėjo. Parko lankomumas dėl šalia esančių daugiabučių yra labai didelis, taigi būtų užtikrinamas ne tik fizinių, bet ir kultūrinių ir edukacinių renginių prieinamumas jame. Didelė gyventojų koncentracija padėtų renginių organizatoriams sutelkti renginių dalyvius ir žiūrovus. „Arti namų“ esantys renginiai paskatintų senjorų dalyvavimą  kultūrinėse veiklose (pvz. poezijos skaitymai). Išmani paslaugų stotelė būtų naudojama ne tik renginių metu. Tai mobiliųjų prietaisų įkrovimo prieiga ir kitos išmaniosios paslaugos visuomenės poreikiams. Šis Lietuvoje kuriamas ir gaminamas produktas, skirtas inovatyvių ir tvarų miestų plėtrai, kokiu keliu ir eina mūsų miestas – Tauragė.

Vieta žemėlapyje