+370 700 11 220

© 2023 Idėjatauragei.lt. Visos teisės saugomos

Mes gamtai – gamta mums

Mažos vertės projektas mieste

Projekto vieta

Jovarų gyvenamųjų namų kvartalas, „Jūros“ upės pakrantėje

Projekto tikslas

Projekto tikslas – maudymosi vietos/poilsio zonos Jovaruose infrastruktūros gerinimas.

Tikslinė grupė – Tauragės miesto gyventojai (įvairaus amžiaus grupėms).

Problema – per miestą tekanti upė puikiai tinkama išnaudoti vasaros pramogoms, bet norint įveiklinti miesto teritorijose esančias pakrantes reikia atrasti tam patogias ir natūraliai gamtos sukurtas vietas. Nuo seno žmonių pamėgtos vietos buvo: Tarailiuose esantis praplatėjimas su patogiu priėjimu prie vandens, Kranto g. esantis paplūdimys, kurį prižiūri miesto seniūnija (palaiko švarą) ir Jovaruose esanti, gyventojų „Žvyryne“ praminta, maudymosi vieta ( ne tik Jovarų rajone gyvenančių), todėl bendruomenė nusprendė paruošti projektą, kurio pagrindinis tikslas ir problemos sprendimas būtų pritaikyti šią vietą patogiam laiko praleidimui ir maudynėms.

Projekto nauda

Galimybė patogiai ir greitai pasiekti mieste esančią ir poilsiui gryname ore pritaikytą vietą, gerinti maudymosi vietų mieste infrastruktūrą.

Ne visi gyventojai turi galimybę įveikti didelius atstumus, norint pasiekti maudymuisi pritaikytus vandens telkinius. Jovaruose esanti vieta būtų pasiekiama iš visų miesto rajonų, nes iki jos važiuoja viešasis transportas. Natūraliai, gamtos suformuota įlanka pritaikyta maudynėms ir poilsiui prie pat vandens, nes Žvyrynės pavadinimas ir kilo iš to, kad nuo seno ši įlanka turėjo žvyro paplūdimį, bet atnaujinus ir įrengus persirengimo kabiną ir patogias poilsiui vietas ši vieta būtų patogi ir patraukli įvairioms amžiaus grupėms.

Vieta žemėlapyje