+370 700 11 220

© 2023 Idėjatauragei.lt. Visos teisės saugomos

Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje

Projekto vieta

Tauragės pilies kiemelis

Projekto tikslas

Šis projektas tarp 2021 m. programai IDĖJA TAURAGEI teiktų projektų balsavime užėmė II-ą vietą ir susilaukė didelio tauragiškių susidomėjimo, gražių atsiliepimų, bet pakartotinai teikiamas ne dėl šios priežastis. Manome, kad šis projektas tampa dar aktualesniu, jau tvirtai žinant, kad Tauragė 2023 metais taps Lietuvos kultūros sostine. Tam Tauragė turi ruoštis iš anksto, atnaujindama, patobulindama ir modernizuodama turimas kultūrines erdves. Viena iš tokių erdvių, kurią pamėgę tauragiškiai ir miesto svečiai – Tauragės pilies kiemas.

Šiuo projektu siekiama pagal tauragiškės pramoninės dizainerės Kristinos Tendziagolskienės siūlomą projektą Tauragės pilies kiemelyje pastatyti MOBILŲ MULTIFUNKCINĮ LAISVALAIKIO IR PRAMOGŲ OBJEKTĄ, kuris atliktų funkcijas:

  • scena/pakyla atlikėjams Pilies kiemelyje vykstančių kultūrinių ir pramoginių renginių metu;
  • poilsio/relaksacijos, pasyvaus arba aktyvaus laisvalaikio, bendravimo erdvė;
  • Tauragės meno mokyklos, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ ir Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vaikų skyriaus edukacinių užsiėmimų erdvė lauko sąlygomis;
  • Erdvė, skirta šių įstaigų bendradarbiavimo partnerių (pvz., Tauragės kultūros centro, VŠĮ „Liudo Mikalausko koncertai“) ir visuomeninių organizacijų komercinių įstaigų organizuojamiems renginiams bei projektams.

Koks ir kieno renginys bevyktų, atlikėjams ar lektoriams reikalinga pakyla, užtikrinanti jų matomumą žiūrovams, sprendžianti renginio įgarsinimo, vaizdo demonstravimo ir scenografijos estetikos problemas. Šis multifunkcinis objektas puikiai atitiktų daugybę poreikių, juolab, kad nesunkiai modifikuojasi ir į žiūrovinę erdvę. Tad susiklosčius aplinkybėms, jei būtų reikalinga ir didesnės scenos nuoma, daugiafunkcinė pakyla pasitarnautų kaip žiūrovų sėdėjimo erdvė, nes pilies kiemelio masiniuose renginiuose žiūrovų susodinimo klausimas taip pat aktualus ir dar neišspręstas.

Iki šiol renginiams scena nuomojama ir laikinai pastatoma pilies kiemelio teritorijoje. Čia ji paprastai laikoma nuo pavasario iki vėlyvo rudens. Pilies komplekso lankytojai, kitų miestų ir užsienio turistai pastebi ir dažniausiai išsako nuomonę, kad masyvi, juodais audiniais ir ne visada tvarkingais tentais dengta laikinoji scena užstoja architektūriškai vertingus ir įdomius pilies objektus – muziejaus ,,Santaka“ pastato dalį, interaktyvų informacinį stendą, dengia muziejaus pastatų užrašus, apsunkina jų suradimą. Didžiulė lauko scena užstoja ir fotografijos galerijos bokštą, pablogina kiemelio fotografavimosi ar filmavimosi sąlygas ir išgaunamo vaizdo estetinę kokybę. Daugelio lankytojų nuomone, grandiozinė juoda scena tikrai nėra tvarkinga ir patraukli, tarsi „svetimkūnis“, todėl gadina Tauragės pilies kiemelio estetinį vaizdą.

Pilies kiemelis yra ta erdvė, kuri mėgstama ne tik dėl čia vykstančių renginių. Pilies kiemelis – tai ir savotiška rekreacijos erdvė. Čia šiltuoju metu iš lauko kolonėlių skambant muziejaus „Santaka“ transliuojamai muzikai, gyventojai mėgsta prisėsti poilsiui su vaikais, čia tėveliai arba draugai laukia iš Tauragės meno mokyklos užsiėmimų išeinančių mokinių arba draugų besilankančių kitose pilies komplekso įstaigose. Beje, TMM ir kitų įstaigų užsiėmimai šiltuoju sezoniniu laikotarpiu dažnai vyksta būtent kiemelio erdvėje, o tam irgi reikalinga speciali patogi vieta bei kuo įvairesnės, originalesnės ir patrauklesnės techninės galimybės.

Projekto nauda

MOBILAUS MULTIFUNKCINIO LAISVALAIKIO IR PRAMOGŲ OBJEKTO pastatymas pasitarnautų ne tik Tauragės pilies kiemelyje vykstančių renginių organizatoriams, bet ir šių renginių dalyviams, žiūrovams, o taip pat ir kitiems Tauragės pilies kiemelyje laisvalaikį leisti mėgstantiems tauragiškiams:

  • Renginių organizatoriams sumažėtų ne tik organizaciniai rūpesčiai, bet ir finansinės išlaidos, kurios šiuo metu patiriamos renginių scenos nuomai.
  • Atsirastų originali žiūrovams skirta vieta ( tais atvejais, jei prireikia ir didelės scenos, mobili daugiafunkcinė konstrukcija pasitarnautų kaip žiūrovų sėdėjimo erdvė arba žiūrovų vaikų užimtumo aikštelė).
  • Pagerėtų Tauragės miesto simbolio – Tauragės pilies kiemelio estetinis vaizdas.
  • Funkcine ir estetine prasme patobulėtų sąlygos aktyvaus ir pasyvaus laisvalaikio praleidimui Tauragės pilies kiemelio teritorijoje.
  • Būtų įgyvendintas iš Tauragės kilusios, bet šiuo metu Tauragėje negyvenančios dizainerės kūrybinis projektas. Tikėtina, kad toks indėlis paskatintų ir kitus tauragiškius siūlyti bei teikti Tauragei naudingus ir vertingus pasiūlymus ir sumanymus.

Vieta žemėlapyje