+370 700 11 220

© 2023 Idėjatauragei.lt. Visos teisės saugomos

Teritorijos prie daugiabučių gyvenamųjų namų J. Tumo-Vaižganto 120A ir 122A sutvarkymas

Didelės vertės projektas

Projekto vieta

Daugiabučių namų teritorija J. Tumo-Vaižganto 120A ir J. Tumo-Vaižganto 122A

Projekto tikslas

Projekto tikslas – gerinti gyvenimo sąlygas mikrorajono gyventojams, sutvarkant teritorijos J. Tumo-Vaižganto 120A ir J. Tumo-Vaižganto 122A pėsčiųjų takus, atnaujinant vaikų žaidimų aikštelę, ją aptveriant apsaugine tvorele bei papildant tuščią erdvę pavėsine.

Žalgirių seniūnaitija – tankiausiai gyvenamas Tauragės miesto mikrorajonas. Jame gausu paties įvairiausio amžiaus gyventojų su savais infrastruktūros poreikiais. Pėsčiųjų takai – ne tik estetinė mikrorajono problema, bet ir saugumo, nes senjorams pavojinga užkliūti, šeimoms sunku stumti vežimėlius.

Vaikai ir paaugliai yra ypač judrūs, mėgsta žaisti, dažnai nėra labai atsargūs. Vaikų žaidimo aikštelė ir teritorija aplink – vieta, kur mažieji atsipalaiduoja ir dūksta. Nesaugi ir neaptverta aplinka didina galimybę susižaloti ar pabėgti, o karštą vasaros dieną ir perkaisti, nes aikštelėje nėra nei vienos vietos,  kur būtų galima bent trumpam apsisaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Judėjimo negalią turintiems įvairaus amžiaus vaikams taip pat reikalingas dėmesys. Papildomas įrengimas skirtas vaikams su fizine negalia skatintų ne tik socialinę integraciją, bet ir kryptingą judesių lavinimą per kasdienę veiklą, žaidimus, bendravimą.

Dėl visų minėtų priežasčių teritorijos ir žaidimų aikštelės atnaujinimas, sukuriant viso rajono vaikų ir gyventojų saugią erdvę, yra itin svarbus.

Projekto nauda

Tauragės miesto mikrorajone būtų atnaujinta poilsinė vieta ir teritorija aplink, sukuriant saugią ir patrauklią aplinką įvairaus amžiaus ar grupės gyventojams.

Laisvalaikio erdvė būtų naudinga ir visam rajonui. Saugi aplinka skatintų ir kitus miesto gyventojus atvykti ir praleisti laiką su šeima. Gryname ore žmonės mažiau serga arba visai neserga, o jau ir moksliškai įrodyta, kad koronaviruso priešas – grynas oras, todėl būtina skatinti viso rajono gyventojų didesnį buvimą lauke, o svarbiausia saugioje aplinkoje ir teritorijoje.

Vieta žemėlapyje