+370 700 11 220

© 2023 Idėjatauragei.lt. Visos teisės saugomos

Žaisk diskogolfą bet kokiu oru

Mažos apimties projektas mieste

Projekto vieta

Kartų parkas

Projekto tikslas

Šiuo projektu Tauragės turizmo informacijos centras (toliau TIC), siekia prisidėti prie poilsio ir rekreacijos infrastruktūros gerinimo Tauragėje. Kadangi 2023-ieji metai, tai Tauragės saviraiškos metai Lietuvoje, nuspręsta pasiūlyti naują lauko žaidimą – diskgolfą, kuris būtų įrengtas Kartų parke – tokiu būdu didinant lauko žaidimų pasiūlą. TIC dažnai ne tik šiltuoju metų sezonu, bet ir šaltuoju sulaukia nemažai užklausų, ką būtų galima nuveikti, ar kur pasportuoti lauke. Atsižvelgiant į šias užklausas TIC nusprendė pasiūlyti dar niekada Tauragėje negyvavusį žaidimą – diskgolfą, kuris ne tik skatina judėti ir sportuoti, bet ir suteikia teigiamų emocijų, nes galima žaisti tiek pavieniais, tiek ir su draugų kompanija.

Tikslinė grupė – visų amžiaus grupių žmonės.

Sprendžiama problema – aktyvaus laisvalaikio infrastruktūros gerinimas, pasiūlos didinimas, visuomenės fizinio aktyvumo skatinimas.

Projekto nauda

Įrengus diskgolfo žaidimo aikštelę būtų galima sportuoti ne mėgėjams ar profesionalams, bet ir organizuoti vietinės reikšmės varžybas. Lietuvos miestai, kurie jau turi įsirengę diskgolfo aikšteles (Elektrėnai, Klaipėda, Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Jonava ir kt.), teigia, jog būtent dėl ši žaidimo žaliosios miesto erdvės pasidarė gyvybingos, sukurtos aktyvių žaidėjų komandos, laisvalaikis iš pasyvaus tapo aktyvus ir daug sveikesnis.

Siekiant mažinti sezoniškumą, Tauragės TIC du kartus metuose (šiltuoju ir šaltuoju sezonu) organizuotų vietinės reikšmės varžybas, kuriose galėtų dalyvauti 3-5 žmonių grupės, nepaisant amžiaus. Tai taptų kasmetinės vasaros / žiemos diskgolfo varžybos, tarp kurių visi norintys galėtų bet kuriuo metu treniruotis įrengtoje diskgolfo aikštelėje.

Diskgolfo aikštelės įrengimas būtų naudingas visuomenei nes:

  • Sukuriama galimybė sportuoti visų amžiaus grupių žmonėms.
  • Fiziškai aktyvi veikla prieinama neįgaliesiems.
  • Mažinamas nuovargis, pasikraunama teigiamų emocijų.
  • Fizinis ir psichosomatinis asmens lavinimas.

Žaidimo taisyklės:

  • Žaidimo įrankis – skriejantis diskas.
  • Žaidimo tikslas – įmesti diską į diskgolfo krepšį, metant kuo mažiau metimų.
  • Aikštynas išdėstomas nuosekliu ratu – 9 krepšių parkas.
  • Žaidimo eiga: žaidėjai pradeda mesdami po vieną diską nuo starto aikštelės (kiekvienas krepšys turi savo startą); kitą metimą kiekvienas žaidėjas atlieka nuo tos vietos kur nusileido prieš tai jo mestas diskas; taip metam tol, kol diskas įmetamas į krepšį.
  • Rezultatas – metimų skaičius.
  • Žaidimas vyksta 3-5 žmonių grupėmis; žaidžiama ratais – vieną ratą sudaro 9 krepšiai; laimi žaidėjas, atlikęs mažiausiai metimų skaičių.

Vieta žemėlapyje