+370 700 11 220

© 2023 Idėjatauragei.lt. Visos teisės saugomos

Žalioji edukacija

Mažos apimties projektas mieste

Projekto vieta

Moksleivių al. 14, Tauragė (Tauragės „Žalgirių“ gimnazijos vidinis kiemelis)

Projekto tikslas

Projekto tikslas – sukurti alternatyvią mokymosi aplinką. Sukurti svetingą ir transformuojančią vietą. Pritaikyti vidinį gimnazijos kiemelį bendruomenės reikmėms, užpildant ten esančią tuščią erdvę želdiniais, sveikatingumo takais, netradicinėmis klasėmis ir darbo erdvėmis, skirtomis mokytis, kurti, sportuoti ir ilsėtis. Sukurti demonstruojantį mokymosi naujoves centrą, ugdantį bendradarbiavimą ir skatinantį kurti tvarią aplinką.

Situacijos analizė ir sprendžiama problema. Šiuo metu turime tuščią, nejaukų, nenaudojamą gimnazijos kiemelį. Atliepiant Tauragės miesto tikslus, kurti žalią Tauragę, siekiama gimnazijos kiemelį paversti žalia, tvaria lauko laboratorija. Tauragės miškų urėdija išreiškė norą padėti sukurti šią erdvę pasiūlydami reikiamų augalų ir savo žinias, kaip sodinti ir prižiūrėti augalus. Numatyta bendradarbiauti su miškininkais kuriant ir įgyvendinant įvairius projektus ir bendrus renginius. Imunologai jau seniai įrodė, kad buvimas lauke yra vienas veiksmingiausių imunostimuliatorių. Ilgai lauke būnantys žmonės serga kur kas rečiau arba visai neserga. Lauke žmogus daugiau juda, gerėja kraujotaka, todėl pasigamina laimės hormonų. Deguonis pamaitina smegenis ir visas kitas gyvybiškas sistemas. Laimės hormono seratonino lygis labai priklauso nuo to, kiek organizmas gauna deguonies, nenuneigiama ir vitamino D nauda. Pasivaikščioję gryname ore, galėtume džiaugtis pagerėjusia trumpalaike atmintimi, gebėtume kūrybingiau mąstyti ir spręsti problemas. Be to, įrodyta, kad gamtos vaizdai įkvepia šviesesnes, pozityvesnes mintis. Buvimas lauke gali gerinti kūrybiškumą. Jutos ir Kanzaso (JAV) universitetų mokslininkai patvirtino, kad žmonės, kurie praleido keturias dienas gamtoje, kūrybiškumo testus atliko 50 proc. geriau. Veikla gamtoje leidžia sugeneruoti akivaizdžiai daugiau genialių idėjų.

Tikslinė grupė:

Neringa Stašaitienė – dailės ir braižybos mokytoja metodininkė,

Aristolda Jasevičiūtė- lietuvių kalbos mokytoja metodininkė,

Niklė Šimkutė- III R1 mokinė, gimnazijos mokinių prezidentė

Projekto nauda

Bus sukurta edukacinė, reprezentacinė, relaksacinė erdvė – gimnazijos vidinis kiemas, sudaromos sąlygos Žalgirių gimnazijos bendruomenei ir Žalgirių mikrorajono bendruomenei naudotis savita, estetine, jaukia aplinka.

Vidinis kiemelis taptų patrauklia netradicine gimnazijos erdve, kur vyktų pamokos, konkursai, koncertai ir įvairūs projektai. Gimnazistai visapusiškai įsitrauktų į kiemelio erdvių apipavidalinimą ir priežiūrą, kūrybiškai kurdami ne tik netradicines dalykines erdves, bet ir prižiūrėdami ten esančią augmeniją. Atsirastų galimybė integruoti skirtingų dalykų žinias ir taikyti jas praktikoje bei stebėti gautą rezultatą.

 Lauko klasė mokiniams suteiktų galimybę ugdymo procesą padaryti patrauklesnį, įdomesnį ir šiuolaikiškesnį, be to, būtų gana saugi, nes uždara. Pandemijos laikotarpiu tokia klasė tampa būtinybe. Įrengtas vidinis kiemas suteiktų galimybę susiburti moksleiviams ir pertraukų bei laisvų pamokų metu. Ši erdvė sudarytų sąlygas naudingai, aktyviai ir sveikai leisti laiką, gerinti socialinius įgūdžius. Estetiškoje kiemelio aplinkoje atsirastų galimybė rengti kokybiškesnius renginius, šventes, paminėjimus., į kuriuos būtų kviečiami ir Žalgirių mikrorajono bendruomenės nariai. Gimnazijoje mokosi 423 moksleiviai ir dirba 58 darbuotojai

Vieta žemėlapyje