+370 700 11 220

© 2023 Idėjatauragei.lt. Visos teisės saugomos

Žalioji edukacija

Mažos vertės projektas

Projekto vieta

Tauragės Žalgirių gimnazijos vidinis kiemas

Projekto tikslas

Projekto tikslas – pritaikyti vidinį gimnazijos kiemelį platesnėms  bendruomenės reikmėms, užpildant ten esančią tuščią erdvę želdiniais, sveikatingumo takais, netradicinėmis klasėmis ir darbo erdvėmis, skirtomis mokytis, kurti, sportuoti ir ilsėtis.

Situacijos analizė ir sprendžiama problema. Tuščias, nejaukus, nenaudojamas gimnazijos kiemelis. Imunologai jau seniai įrodė, kad buvimas lauke yra vienas veiksmingiausių imunostimuliatorių. Ilgai lauke būnantys žmonės serga kur kas rečiau arba visai neserga. Lauke žmogus daugiau juda, gerėja kraujotaka, todėl pasigamina laimės hormonų. Deguonis pamaitina smegenis ir visas kitas gyvybiškas sistemas. Laimės hormono seratonino lygis labai priklauso nuo to, kiek organizmas gauna deguonies, nenuneigiama ir vitamino D nauda. Pasivaikščioję gryname ore, galėtume džiaugtis pagerėjusia  trumpalaike atmintimi, gebėtume kūrybingiau mąstyti ir spręsti problemas. Bet to, įrodyta, kad gamtos vaizdai įkvepia šviesesnes, pozityvesnes mintis. Buvimas lauke gali gerinti kūrybiškumą. Jutos ir Kanzaso (JAV) universitetų mokslininkai patvirtino, kad žmonės, kurie praleido keturias dienas gamtoje, kūrybiškumo testus atliko 50 proc. geriau. Veikla gamtoje leidžia sugeneruoti akivaizdžiai daugiau genialių idėjų.

Tikslinė grupė:
Neringa Stašaitienė – mokytoja metodininkė,
Janina Pukelienė – mokytoja ekspertė,
Aristolda Jasevičiūtė – mokytoja metodininkė,
Niklė Šimkutė – IR1 mokinė, gimnazijos mokinių prezidentė.

Projekto nauda

Bus sukurta edukacinė, reprezentacinė, relaksacinė erdvė – gimnazijos kiemas, sudaromos sąlygos Žalgirių gimnazijos bendruomenei ir Žalgirių mikrorajono bendruomenei naudotis savita, estetine, jaukia aplinka.

Vidinis kiemelis taptų patrauklia netradicine gimnazijos erdve, kur vyktų pamokos, konkursai, koncertai ir įvairūs projektai. Gimnazistai visapusiškai įsitrauktų į kiemelio erdvių apipavidalinimą ir priežiūrą, kūrybiškai kurdami ne tik netradicines dalykines erdves, bet ir prižiūrėdami ten esančią augmeniją. Atsirastų galimybė integruoti skirtingų dalykų žinias ir taikyti jas praktikoje bei stebėti gautą rezultatą.

Lauko klasė mokiniams suteiktų galimybę ugdymo procesą padaryti patrauklesnį, įdomesnį ir šiuolaikiškesnį, be to, būtų gana saugi, nes uždara. Pandemijos laikotarpiu tokia klasė tampa būtinybe. Įrengtas vidinis kiemas suteiktų galimybę susiburti moksleiviams ir pertraukų bei laisvų pamokų metu. Ši erdvė sudarytų sąlygas naudingai, aktyviai ir sveikai leisti laiką, gerinti socialinius įgūdžius. Estetiškoje kiemelio aplinkoje atsirastų galimybė rengti kokybiškesnius renginius, šventes, paminėjimus, į kuriuos būtų kviečiami ir Žalgirių mikrorajono bendruomenės nariai. Gimnazijoje mokosi 423 moksleiviai ir dirba 47 mokytojai.

Vieta žemėlapyje